Кажуть, добро починається з тебе. Новорічні віншування, переходячи з покоління в покоління, є отим чистим джерелом, яке наповняє людські серця щедрістю і добротою.

Вечір напередодні Старого Нового року – Щедрий вечір або Васильїв, як його ще називають, – збігається з українським народним святом Маланки. У цей вечір я і мої друзі, учасники вокального і театрального гуртків Щербанівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.М. Рябошапки, разом зі своїми керівниками О.В. Никончук та Л.В. Мацвейко віншували жителів села, бо це вже стало нашою давньою традицією. За звичаєм хлопця переодягли в жіноче вбрання, він став «Маланкою», і навпаки, дівчину одягли  у чоловіче вбрання «Василя». Супроводжували їх коза, дід, міхоноша, хлопці та дівчата. Не один день готувалися, адже треба було вивчити гарні щедрівки, віншувальні пісні, приготувати яскраві костюми.

Як приємно дарувати людям теплі слова та посмішки! У кожній оселі ми бажали  «щастя, здоров’я на Новий рік, щоб уродило краще, ніж торік!», миру, добра, любові, радості. І цього року навіть зимове сонечко нам посміхнулося, тому ми з радістю ходили від хати до хати. Ми бачили, що людям, особливо літнім чи одиноким, дуже приємно, що ми, молодь, не забуваємо про них та традиції українського народу.

         Тепло та ласка,  подаровані іншим, завжди повертаються до тебе!

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Избранные посты

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Недавние посты

March 16, 2020

March 16, 2020

Please reload

Архив