А пам'ять серце береже..

Швидко спливає часі віддаляє нас від повних небезпеки років афганської війни, яка назавжди залишиться болем у серцях нашого народу.

Ми, учні Щербанівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.М.Рябошапки, уже декілька років поспіль 15 лютого, у день виведення військ із Афганістану, проводимо фестиваль військово-патріотичної пісні «А пам'ять серце береже…». У переддень школярі привітали із тридцятиріччям виведення військ воїнів-інтернаціоналістів с. Щербані Кіпера Василя Денисовича, Попова Володимира Володимировича, Ковальчука Олега Феодосійовича, Димчишина Віталія Петровича.

Учні 7-11 класів старанно готувались, переглядали та прослуховували багато відео і аудіозаписів, підбирали пісні для презентації на фестивалі, дізнавалися про історію написання та її виконавців.Фестиваль пройшов у шкільній актовій залі. Тематична викладка книг, фото тих часів, аудіо і відеозаписи сприяли створенню особливої атмосфери.Затамувавши подих, присутні слухали у виконанні учнів 8 класу пісню «Афган, Афганістан». Десятикласники під звуки шестиструнних гітарпрезентували пісню «Афганський вітер», дев’ятикласники - «Прийшов приказ», одинадцятикласники - «Лист матері».Завершився учнівський пісенний марафон виступом семикласників і батька учениці класу Мазура Володимира Анатолійовича виконанням пісні «Ордена не продаються».Учні переглянули фрагменти фільмів «Чорний тюльпан» та «9 рота».

Слухаючи розповіді,поезії, співаючи пісні, дивлячись відео про ті страхи, які відбувались на чужій, невідомій землі, учні затамували подих. У багатьох на очах бриніли сльози.Ніхто не залишився байдужим.

Наш фестиваль закінчився піснею «Запаліть свічки», що є реквіємом за загиблими у тій війні.Хвилиною мовчання учні вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя. Ніхто та ніщо не має бути забутим. Аби не забути – треба знати.

Избранные посты
Посты скоро появятся
Следите за обновлениями
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Тегов пока нет.
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square