top of page
ІСТОРІЯ САМОВРЯДУВАННЯ

        Учнівське самоврядування школи має давні традиції. Раніше учні 1-4 класів називалися жовтенята, 5-8 класів - піонери, 9-10 класів - комсомольці. Жовтенятські групи ділилися на зірочки, кожен клас - піонерський загін, загін ділився на ланки, комсомольці - на комсомольські групи.

         До 1979 року працювали жовтенятська, піонерська, комсомольська організації. Працював старостат. До нього входили по 1 учню з кожного класу. Члени старостату проводили рейди по перевірці санітарного стану класів, виконання домашніх завдань, стану збереження підручників. Учнів, які пропускали школу без поважних причин, не виконували домашні завдання, порушували поведінку, погано вели себе в громадських місцях, викликали на засідання старостату. Старостат виносив рішення щодо порушників.

         Піонерська організація носила ім’я «Молода гвардія». Її очолювала голова дружини. Комсомольська організація носила ім’я В.І.Леніна. Нею керував комсорг школи. Рада дружини і комітет комсомолу не тільки систематично проводили засідання, комсомольські збори, на яких обговорювалися ті чи інші питання, приймалися рішення, перевірялися виконання попередніх, накреслювалися плани на майбутнє, а й здійснювали прийом жовтенят у піонери, піонерів - у комсомольці. У ті часи було почесно носити ім’я піонера чи комсомольця. Жовтенята носили на грудях зірочки, піонери - червоні піонерські галстуки, комсомольці - комсомольські значки. Кожного року у святковій обстановці здавали Ленінський залік. Очолював роботу комітет комсомолу. Результати змагань висвітлювалися в стінних газетах. Випускалися блискавки.

    У 1982 році в школі було запроваджено учнівське самоврядування. Очолював учком директор школи, комісії - вчителі. Вони були наставниками для дітей. Один раз на тиждень проводилися засідання учкому, на яких підводились підсумки роботи за тиждень.

З 1980 року працює соціально – культурний комплекс, який включав спільну роботу школи, ДЮСШ та БК.

            З 1989 році в школі залишилось тільки учнівське самоврядування  (піонерська і комсомольська організації розпалися). З того часу учнівське самоврядування стало рушійною силою, яке керує життям дитячого колективу.

5 грудня 1995 року в школі створена Соколина республіка: «Соколята»(1-4кл.), «Соколики» (5-8кл.), «Соколи» (9-11кл.). Заснувала її молодий та енергійний педагог - організатор Вороніч Наталя Валеріївна. Із року в рік Соколина республіка поповнювалася і збільшувалася.

           У 1997року за сприяння Воропай Лілії Борисівни було повністю оновлене учнівське самоврядування. Започатковано свято Соколиної родини (вогнище).  З 1998 року соколину дружину очолила Варварова Олена Михайлівна. Під її керівництвом почала створюватися кімната Соколиної республіки.

           З 2001 року педагогом-організатором стає Никончук Оксана Володимирівна. Разом в співпраці з Воропай Л.Б. створено Статут учнівського самоврядування, Кодекс честі учня, створено гімн і герб школи, розпочато створення шкільного літопису та альбому випускників, ведеться «Шкільна книга рекордів», стало традицією проведення свят «Посвята в соколята» та Соколиної родини.

Презентация1.jpg
bottom of page